ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Eurobank pożyczy pieniądze na podniesienie efektywności energetycznej domu lub mieszkania
05.12.2017r. 09:46

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, "pożyczka energooszczędna" jest nową propozycją Eurobanku dla osób planujących remont w celu podniesienia efektywności energetycznej domu lub mieszkania. Produkt powstał we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju w ramach Programu Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych (PolREFF).
Nowy produkt ma wspierać inwestycje w technologie pozwalające oszczędzać energię w domach oraz obniżyć rachunki przy jednoczesnym dbaniu o środowisko. Pożyczka dostępna jest w kwotach od 5 tys. zł do 120 tys. zł na okres kredytowania od 3 do 108 rat.

Klienci Eurobanku mogą skorzystać z rabatów i zyskać zwrot kosztów pożyczki w kwocie nawet do 1500 zł.

Przysługuje zwrot 5 proc. kwoty pożyczki (maksymalnie 500 zł), jeśli co najmniej 50 proc. środków z pożyczki zostanie przeznaczonych na energooszczędne rozwiązania dla domu, wskazane w Programie PolREFF, m.in. na: wymianę okien i drzwi, zakup i wymianę kotłów grzewczych, docieplenie ścian, dachu i podłóg, wykorzystanie energii słonecznej czy modernizację oświetlenia oraz systemu wentylacyjnego

Ponadto przysługuje zwrot 10 proc. ceny brutto zakupu pompy ciepła, kotła gazowego lub kotła na biomasę (maksymalnie 1 000 zł). Liczba tych zwrotów jest jednak limitowana do 500 sztuk.
Jak zapewnia bank, aby uzyskać rabat w postaci zwrotu kosztów pożyczki, wystarczy spełnić łącznie dwa warunki: przy zawieraniu z bankiem umowy kredytowej należy wypełnić deklarację wykorzystania środków z pożyczki na energooszczędne rozwiązania dla domu, a następnie w ciągu 3 miesięcy dostarczyć do placówki eurobanku lub przesłać za pośrednictwem eurobank online rachunki imienne lub faktury potwierdzające wykorzystanie środków zgodnie ze złożoną deklaracją.

Po spełnieniu tych warunków eurobank wypłaci rabat na konto, na które zostały przelane środki z "Pożyczki energooszczędnej". Suma dokonanych zwrotów nie może jednak przekroczyć sumy zapłaconej prowizji i opłaty przygotowawczej.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 16,40 proc. Eurobank wylicza, że przy całkowitej kwocie kredytu (bez kredytowanych kosztów) na poziomie 16 600 zł, całkowita kwota do zapłaty wyniosłaby 23 454,28 zł. Oprocentowanie stałe wynosi 10,00 proc., całkowity koszt kredytu to 6 854,28 zł. W tym opłata przygotowawcza wynosi 100 zł, prowizja - 1 909,87 zł, odsetki - 4 844,41 zł, 57 miesięcznych równych rat w wysokości 411,48 zł, przy czym ostatnia rata wyrównawcza wyniosłaby 411,40 zł.

"Pożyczka energooszczędna" dostępna jest w placówkach eurobanku od 1 grudnia 2017 r. do 31 marca 2018 r.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: innowacyjny kreator 07.12.2017r. 10:11
w ten sposób cudownie odbudowano w Polsce i na zachodzie produkcję i przemysł - przemysł bankowy nabywamy produkt... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE