ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polenergia czeka na nowelizację ustawy o OZE
12.03.2018r. 05:55

Między innymi na temat nowej strategii Polenergii z kierującym pracami zarządu spółki wiceprezesem Jackiem Głowackim rozmawiał "Parkiet". Zakończenie pracanad tym dokumentem uwarunkowane jest nowelizacją przepisów odnośnie energetyki odnawialnej, wyjaśnia rozmówca gazety giełdy.
"Parkiet" przypomina, że nowa strategia Polenergii miała być opublikowana w ubiegłym roku. Jak tłumaczy kierujący spółką Jacek Głowacki, plan rozwoju spółki musi się opierać na pewnych przesłankach, a nadal trwają prace nad nowelizacją przepisów odnośnie energetyki odnawialnej i nie wiadomo jaki będzie ich ostateczny kształt.
Gazeta giełdy zapytała również wiceprezesa Głowackiego jak projekty nowelizacji wpłyną na finanse spółki. Zwraca on uwagę na korzystne dla branży zapisy odnośnie podatku od nieruchomości oraz aukcji dla nowych instalacji planowanych w tym roku. Jednocześnie zaznacza, iż zmianie nie ulegają przepisy odnośnie lokalizacji farm wiatrowych, co powoduje, że część projektów z portfela spółki nie zostanie zrealizowana. Wiceprezes Głowacki zwraca również uwagę, że nadal obowiązują niekorzystne przepisy, które nie pozwolą na odbudowanie ceny zielonych certyfikatów. W efekcie, w ocenie szefa Polenergii, obecnie nie ma przesłanek, by myśleć o odwracaniu wcześniej poczynionych odpisów związanych z utratą wartości majątku spółki.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE