ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spadła wartość inwestycji energetycznych finansowanych w ramach chińskiej inicjatywy "Pasa i Szlaku"
12.03.2018r. 11:55

Jak czytamy w serwisie pb.pl, finansowanie projektów ze środków krajowych spadło w 2017 r. o 28 proc. do 14,3 mld dol. z 19,9 mld rok wcześniej.
Jak czytamy w serwisie, z danych opublikowanych przez Centrum Globalnego Rozwoju Uniwersytetu Bostońskiego wynika, że wydatki w 2017 r. związane były z inwestycjami w gazociągi w Malezji, elektrowniami węglowymi na pakistańskiej pustyni i terminalem naftowym w Bangladeszu.
Jak zwraca uwagę pb.pl, spowolnienie wydatków związane było z odpływem kapitałów z Chin, w efekcie czego rząd wymógł na lokalnych firmach ograniczenie ekspansji zagranicznej.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE